Назад до новин

Вступ-2024: зміни у форматі НМТ, ЄВІ та ЄФВВ

June 1, 2024

Для українських абітурієнтів 2024 рік приніс чергові зміни у процедурі вступу до закладів вищої освіти на бакалаврські та магістерські програми. Майбутнім студентам доведеться адаптуватися до низки нововведень під час складання національного мультипредметного тесту (НМТ), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ).

Зміни у НМТ для вступників на 1 курс

Абітурієнти, які вступатимуть на 1 курс бакалаврату, цьогоріч матимуть скласти НМТ одразу з чотирьох предметів. Минулого року кількість предметів обмежувалась трьома.Новий формат передбачає обов'язкові блоки з української мови, математики та історії України, а четвертий предмет тепер можна обрати на власний розсуд з широкого переліку: українська література, іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія або інформатика.

Тривалість іспиту також зросте до 240 хвилин порівняно зі 180 хвилинами торік. Випробування розділено на чотири блоки по 60 хвилин кожен з перервою між другим і третім блоками у 20 хвилин. Формат завдань залишиться у вигляді тестів з вибором однієї правильної відповіді з кількох варіантів.

У 2024 році для отримання мінімальних 100 рейтингових балів за предметні блоки національного мультипредметного тесту абітурієнту достатньо буде набрати: з математики, іноземної мови, фізики - 5 балів; з хімії - 6 балів; з української мови, української літератури, географії, біології - 7 балів; з історії України - 8 балів.

Подача заяв для вступу відбуватиметься з 19 липня до 31 липня. Рекомендації до зарахування, зокрема перелік рекомендованих на навчання за державним замовленням, буде оприлюднено не пізніше 5 серпня.

Зміни у ЄВІ та ЄФВВ для вступу до магістратури

Для вступників на магістерські програми також запровадились деякі нововведення щодо єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. ЄВІ,  який містить 2 блоки, складають вступники на більшість спеціальностей. Блок з іноземної мови тепер буде включати лише 30 завдань замість 42, як торік. Натомість тривалість цього блоку скоротять з 60 до 45 хвилин. У блоці тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК) планується оновлення частини завдань на перевірку логічного та аналітичного мислення. Тривалість тесту залишиться 75 хвилин.

ЄФВВ додатково до ЄВІ мають складати вступники на спеціальності: "Соціальні та поведінкові науки","Журналістика", "Управління та адміністрування","Право", "Публічне управління та адміністрування","Міжнародні відносини".

У ЄФВВ кількість завдань з фахових предметів залишиться такою ж – 140, на які виділено 180 хвилин. Тільки на спеціальності "Облік і фінанси" потрібно буде виконати 126 завдань на вибір однієї відповіді та 14 завдань відкритого типу з короткою відповіддю.

У 2024 році порогові мінімальні бали становлять по 5 тестових балів для блоків з іноземної мови й ТЗНК у ЄВІ та 35 тестових балів для ЄФВВ. Прийом заяв і документів для здобуття ступеня магістра розпочинається 1 серпня і закінчується 22 серпня.