Назад до новин

V Конгрес Української Студентської Ліги

December 10, 2023

8-10 грудня відбувся V Конгрес Української Студентської Ліги. Студенти з різних куточків країни зібралися у мальовничому місті Дніпро. Цей Конгрес став черговою можливістю для обміну ідеями та визначенням майбутніх цілей спільного розвитку.

Розпочався він  у Дніпровській обласній військовій адміністрації, де відбулося урочисте відкриття Конгресу Спілки та прийняття до лав повноправних членів Спілки Харківського національного медичного університету.

У Дніпровській міській раді, Виконавча Колегія Спілки поділилася своїми здобутками за час її роботи, презентувала стратегію та плани щодо розвитку та визначила перспективи діяльності на наступні пів року. Також учасниками Конгресу було розглянуто нову редакцію Статуту Спілки.

Відкриття другого дня Конгресу відбулось в НТУ “Дніпровська Політехніка” - Учасники та гості знову об'єдналися, щоб продовжити обговорення ключових тем та розв'язувати важливі питання, спрямовані на покращення студентського середовища. Обговорили питання щодо фінансування органів студентського самоврядування, де делегати активно обмінялись думками та ідеями щодо оптимізації та покращення фінансування органів студентського самоврядування для більш ефективної роботи на користь студентства. Ретроспектива з Виконавчою Колегією Спілки, алея можливостей, воркшоп-інтенсиви та командовторчі ігри. Учасники мали змогу ознайомитися з різними напрямками роботи та можливостями від UPSHIFT, мережі молодіжних просторів "ТВОРИ!", Будуємо Україну Разом, Українська Волонтерська Служба, «Навчай для України», Фундація регіональних ініціатив, ESN. Делегати мали можливість поспілкуватись з заступником міністра освіти і науки Михайлом Винницьким для глибокої дискусії щодо трансформації вищої освіти.

 Згодом відбулася всіма обожнювана й, мабуть, найулюбленіша частина учасників з’їзду - Світський вечір, де традиційно офіційні зали змінились на атмосферний вечір за вишуканими розмовами. Унікальне партнерство з Центром «Менора» не лише додало величі та шарму вечора, а й стало платформою для зустрічей та спілкування гостей. Люди обмінювались ідеями, ділилися своїми враженнями від участі у Конгресі та налагоджували нові зв'язки в дружбі та співпраці. Кожна посмішка, кожна спільна мить та спілкування заповнили простір особливою гармонією. Проєкт "Мобілізація інтелектуальної потужності Дніпра" закликає нас усіх брати активну участь у формуванні толерантного, розуміючого та креативного суспільства. В партнерстві з «Menorah ArtPlatform», громадськими організаціями, благодійними фондами та бізнес-спільнотами ми відкриваємо нові горизонти для культурного та соціального розвитку. 

Завершальний день Конгресу відбувся в Університеті митної справи та фінансів, Учасники Конгресу активно взяли участь у обговоренні та аналізі питань, пов'язаних із правками до статті 40 Закону України "Про вищу освіту". Зроблені пропозиції та рекомендації визначатимуть напрямки подальших змін в системі вищої освіти. На Конгресі відбулася важлива презентація проєкту "Розвиток ОСС 2.0", який спрямований на вдосконалення та розвиток органів студентських самоврядувань.Учасники отримали можливість детально дізнатися про концепцію та завдання цього інноваційного проєкту. День завершився узагальненням результатів трьох днів інтенсивних обговорень та обміну ідеями. Важливі рішення та вирішені питання стануть основою для подальших дій та ініціатив у сфері вищої освіти та студентського самоврядування. Ми дуже тішимось, що лідерів студентства та представників організацій стає все більше, V Конгрес Української Студентської Ліги став знаковим для нас, не лише тим, що це ювілейна збірка, а й тим, що він зібрав найбільшу кількість активістів з кожної точки нашої країни!

Хочемо подякувати усім тим, хто є небайдужим до нашої справи! Вже вкотре з’їзд Спілки стає платформою для обговорення актуальних питань студентства. А V Конгрес Української Студентської Ліги повторно довів, що разом ми здатні досягати більшого, адже кожен з нас вкладає у цю справу частинку себе. Об’єднуючись, ми здатні творити історію та залишити свій слід у розвитку студентства.