Назад до новин

Реконструкція мирної акції "Революція на граніті"

October 17, 2023

17 жовтня 2023 року на Майдані Незалежності у Києві було реконструйовано мирну акцію "Революція на граніті", саме так наразі називають події осені дев'яностого, коли на площі Жовтневої революції відбулася масова акція голодування українських студентів.  

Вищезгадана акція, що була повністю організована студентами, не мала на той час аналогів у всій Європі. Тому відзначити історичне значення Революції та її 33 річницю, зібралися студенти зі всієї України на форумі "Національна свідомість", який був проведений у Головному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка. Завдяки ETNODIM, який передав нам символічні стрічки "Воля", кожен студент із різного куточку України забрав із собою символ стійкості і нескореності нашого народу!

Під час зустрічі зі спікерами - організаторами та активними учасниками тих подій, такими як Олесь Доній, викладач КНУ, Анжеліка Рудницька, викладачка КНУ, В’ячеслав Кириленко, народний депутат України шести скликань, Андрій Міщенко, народний депутат України 7-го скликання, Андрій Салюк, президент БФ «Збереження історико-архітектурної спадщини міста Львова», Андрій Хавунка, народний артист України, студенти мали змогу почути з перших вуст про історію студентського руху в Україні.

Спікери детально описали хронологію і переломні моменти Революції, а найголовніше, тодішні настрої українського суспільства щодо акції студентства.  

Саме Члени Студентського братства м. Львова розгорнули пам’ятну хоругву своєї організації, яка пройшла усі Майдани як віхи нашої нової історії і яка на сьогодні зберігає запал молодих борців за майбутнє нашої країни!