Назад до новин

Про нашу участь у World Clean Up Day разом з Let's do it, Ukraine! 🌍🌿

September 17, 2023

В Україні відбулася найбільша екоподія року - Всесвітній день прибирання. Стало відомо перші результати масштабної толоки 

16 вересня 2023 року в Україні відбулась найбільша соціальна екологічна подія глобального масштабу Всесвітній день прибирання до якої приєдналась і Українська Студентська Ліга. Десятки тисяч громадян у 24 регіонах приєдналися до “World Cleanup Day” разом з 70 мільйонами учасників у 191 країні світу з метою формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля.

“Сьогодні екологія - на часі, як ніколи! Наша країна щодня потерпає від екоциду, наше довкілля зруйноване. Потрібно разом балансувати екосистему, тому що це все впливає на наше життя, здоров’я, їжу, воду, повітря тощо. Саме проведення Всесвітнього дня прибирання в Україні показує всьому світові, що українці готові боротися за свою землю, за своє довкілля і ми всі прагнемо жити у чистоті та добробуті. Екологічно відповідально до Перемоги!” - зазначила координаторка Всесвітнього дня прибирання в Україні Юлія Мархель.

Станом на 25 вересня під час традиційних толок 120 805 учасників очистили 17 028 локацій у 24 областях України. До події долучилися також ековідповідальні громадяни у прифронтових регіонах та містах. Зокрема, взяли участь місцеві мешканці Херсонської, Донецької та Луганської областей. Також громадян разом видалили 5 056 092 гігабайтів цифрового сміття. Всього учасники зібрали 1 558 016 кг (1558 тонн) сміття, з яких 56 242 кг (56 тонн) відходів здали на перероблення.

У Києві силами волонтерів за підтримки КМДА очистили 60 локацій. До Всесвітнього дня прибирання у столиці долучився 2741 учасник, було зібрано та вивезено 3002 м/куб сміття, комунальні підприємства залучити 96 одиниць техніки, а також було висаджено 67 зелених насаджень. На столичному ВДНГ працювала Центральна локація України, яка об'єднала учасників не лише на прибирання, але і на інформаційно-просвітницькі активності від молодіжних та екологічних організацій.

Організаційне сприяння: Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України, Державне агентство розвитку туризму України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Український державний центр позашкільної освіти, Національний еколого-натуралістичний центр, Європейська бізнес асоціація, Національна молодіжна рада України, Українська Студентська Ліга. Обласні державні адміністрації, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадські організації, об’єднання, соціально відповідальний бізнес та медіа.

Дякуємо кожному студентові, який долучився до акції! Разом ми покажемо, що дбайливе ставлення до природи - це наш обов'язок.

Приєднуйтесь до нас у боротьбі за чисте майбутнє!