top of page

УСЛ звернулася до МОН щодо формату навчання в умовах війни

Оскільки Україні вкрай важливо зберегти систему освіти, Українська студентська ліга 11 березня скерувала Міністерству освіти і науки України лист зі своїми пропозиціями щодо алгоритму навчального процесу в умовах війни.


А вже сьогодні, 12 березня, відбулася дуже змістовна розмова з Державним секретарем МОН Сергієм Захаріним щодо питань, які хвилюють студентів, абітурієнтів та викладачів.


Ключові тези розмови:


• МОН активно працює над збереженням системи освіти в умовах війни, над поверненням до нормального функціонування закладів освіти та ефективним і якісним навчальним процесом.


• Питання звільнення від оплати освітніх послуг за 2022 рік здобувачів освіти контрактної форми навчання розглядається. Як тільки буде знайдено джерело фінансування для ЗВО, які приймуть таке рішення в рамках своєї автономії, та рішення буде підтримане депутатами Верховної Ради України, відповідні рекомендації щодо звільнення від оплати освітніх послуг будуть надані ЗВО.


• В рамках автономії ЗВО самостійно приймають рішення щодо відновлення навчання та всіх нюансів освітнього процесу. ЗВО будуть максимально сприяти всім здобувачам освіти. Ті здобувачі освіти, які зараз займаються діяльністю, спрямованою на захист України в лавах Збройних сил України, в Територіальній обороні, або волонтерять, мають можливості оформити індивідуальні плани навчання.


• ЄДКІ – фактично скасований на 2022 рік.


• ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ – теж будуть скасовані в цьому році. Натомість розробляється система вступу, яка буде виключати корупційні ризики, дозволить організувати вступну кампанію вчасно без зміщення освітнього процесу та дозволить зберегти і підтримати українську освіту та мотивувати вступників залишатись в Україні для отримання вищої освіти.


Окремо хочемо зазначити, що МОН зараз працює над рішеннями, які дозволять знайти баланс між поновленням процесу навчання, полегшенням цього процесу та збереженням якісної системи освіти.


Ми й надалі залишаємося в постійному контакті з МОН і будемо вас інформувати. Дякуємо Сергію Гальчинському за лобіювання цього питання від УСЛ.


Слава Україні!

35 переглядів
bottom of page