top of page

Українська студентська ліга виступає за скасування ЄДКІ


Що таке ЄДКІ?

• для ЗВО, якому Законом України «Про вищу освіту» гарантована автономія, це ще одна перевірка від держави з непередбачуваними наслідками, • а для студентів — іспит, без складання якого свій заслужений диплом ніхто не отримає.


На кого чекає ЄДКІ?

Постановою КМУ від 19.05.2021 ЄДКІ запроваджено для таких спеціальностей, як: «Право» (081), «Міжнародне право» (293), «Публічне управління та адміністрування» (281) та спеціальностей галузей знань: «Інформаційні технології» (12), «Охорона здоров’я» (22), «Транспорт» (27), «Цивільна безпека» (26), «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону» (25), «Ветеринарна медицина» (21), «Електрична інженерія» (14).


Як запровадження цього іспиту порушує закон?

Постанова КМУ № 497 від 19 травня 2021 року порушує Закон України «Про вищу освіту», оскільки не відповідає пункту 2 статті 45 «Зовнішнє незалежне оцінювання» Закону України «Про вищу освіту».


Чому ЄДКІ = ЗНО?

В Порядку атестації є пункти: 9. «Кваліфікаційний іспит може проводитися у формі зовнішнього незалежного оцінювання або в іншій формі та передбачати використання різних видів тестових та ситуаційних завдань, укладених відповідно до програми кваліфікаційного іспиту». 10. «Відповідальні державні органи визначають для проведення кваліфікаційного іспиту УЦОЯО,.. або інші установи (організації, заклади), що належать до сфери управління таких органів».

А УЦОЯО — це державна установа, яка здійснює зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на певному освітньому рівні, та проводить моніторингові дослідження якості освіти.


Запровадження ЄДКІ в запропонованому форматі суперечить Закону України «Про вищу освіту», порушує автономію ЗВО та нівелює різноманітність навчальних програм на бакалаврському та магістерському рівнях.


​​​​Наразі триває збір підписів для підтримки петиції №22/125164-еп: «Скасування ЄДКІ для випускників, котрі навчаються за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право»


Закликаємо вас підписувати петицію та максимально її поширювати! Ситуація з ЄДКІ потребує розголосу.

842 перегляди
bottom of page