top of page

Прес-реліз щодо ситуації в МОН та вищій освіті України


Українські студенти масово оголошують акції протесту. Самоврядування провідних ЗВО України вимагають відставки міністра Шкарлета та закликають до інтенсифікації реформи вищої освіти.


У державі набирають обертів студентські протести після невизнання результатів виборів Києво-Могилянській академії. 4 лютого мітингарі вийшли під будівлю Кабінету Міністрів із закликами відставки головного освітянина. Акцію започаткували студенти Києво-Могилянської академії. До них приєдналися представники КНУ ім. Т. Шевченка, КПІ ім. І. Сікорського та Національного авіаційного університету, в стінах яких також постійно відбуваються скандали, що пов’язані із неефективністю роботи Міністерства освіти. Зокрема, з НАУ недавно був відрахований студентський лідер, що активно виступав проти забудов на університетських землях.


Їх підтримали громадські діячі та організації, політики і журналісти. Невдоволення діями очільника МОН зростає не лише в студентській спільності. Основні події розгортатимуться наступного тижня, уся увага прикута до студентства та ВРУ.


Самоврядування ЗВО з різних регіонів України підтримують протестний рух, започаткований у Києві. Щонайменше 20 найбільших університетів висловили намір оголосити страйки та приєднатись до протестів і пікетів. Масові акції заплановані на день проведення позачергового засідання Верховної Ради України. На ньому може бути розглянуто питання відставки очільника МОН, за що вже триває збір підписів нардепів.


Наразі представники студентських самоврядувань збирають факти корупції та беззаконня у вищій освіті. Серед них: відчуження майна університетів, незаконна забудова кампусів ЗВО житловими комплексами (зокрема в НАУ, де вже третина студмістечка розглядається забудовниками, як потенційний будівельний майданчик), політично вмотивовані відрахування працівників студентських самоврядувань, які намагаються боротися із хабарництвом в ЗВО, тощо.


Українська студентська ліга закликає журналістів звернути увагу та надати резонансу та поширення боротьбі студентів за свої права. Закликаємо до солідарності та поширення інформації з метою розголосу реальних проблем у освіті та науці. Саме від вас зараз залежить майбутнє українського студентства.


Допоможіть розпочати діалог про масштабну реформу вищої освіти та врятувати українське студентство.Із прес-релізом можна ознайомитися за посиланням.


634 перегляди
bottom of page